wynajem samochoduCzasami sytuacja zmusza do przeprowadzki. Może to być nowa praca, długo wyczekiwany awans czy nawet sytuacja rodzinna – ważne jest to, że trzeba zmienić miejsce zamieszkania. Dobrze jest, gdy decyzja została zaplanowana dużo wcześniej, jednak w niektórych przypadkach dostaje się raptem kilka tygodni na znalezienie mieszkania i przewiezienie wszystkich swoich rzeczy do nowego lokum. No właśnie, przewiezienie rzeczy.

W niektórych przypadkach jest trudniejsze niż samo szukanie mieszkania, czasami nawet niemożliwe. Jeżeli jednak planujecie przeprowadzkę, a jesteście Państwo przywiązani do swoich rzeczy – zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

Wyniesienie i przewóz mebli

Zwykle dwa powyższe zadania powierza się specjalnym ekipom zajmującym się przeprowadzkami. Takie ekipy, mimo iż ułatwiają zadanie, liczą sobie za usługę dość dużo. I tutaj właśnie pojawia się możliwość, jaką jest wynajem samochodu. Zależnie od ilości i rodzaju przewożonych mebli, można wybrać mniejszego busa bądź dużego busa z kontenerem i windą. Pierwsza opcja jest dla osób, które zostawiają część dobytku w swoim starym mieszkaniu i zabierają tylko to, do czego są naprawdę przywiązani.

Naturalnie nie muszą to być jedynie drobiazgi – do niektórych samochodów typu bus bez problemu wejdzie średniej wielkości kanapa lub rama łóżka, więc nie trzeba się również ograniczać. Taki samochód jest również łatwiejszy do prowadzenia dla mniej doświadczonego kierowcy, który nie jest przyzwyczajony do większego gabarytu. Drugą opcja – czyli duży bus – jest dla osób, które zabierają cały swój dobytek i ruszają w drogę. Do takiego samochodu bez trudu wejdzie znaczna ilość mebli, w tym szafy, tapczany, meblościanki i lodówki. Miejsca naprawdę jest w nim dużo, istnieje więc szansa zabrania się „na raz” – oczywiście zależy to od ilości posiadanych rzeczy. Dodatkowo przy ciężarówce umiejscowiona została winda, która znacznie ułatwia ładowanie i układanie mebli.

Pomoc przy przeprowadzce

Trzeba wspomnieć, że wynajecie samochodu to nie wszystko – w końcu wielkiej szafy samodzielnie na samochód załadować się zwyczajnie nie da. Wciąż potrzeba kogoś, kto będzie w stanie pomóc w przeprowadzce. Jednak nie musi być to już ekipa – wystarczy grupa lojalnych znajomych lub rodziny. Wynajem samochodów daje tę elastyczność wyboru, dzięki której nie ma konieczności zwracania się do profesjonalnych ekip. Można więc poprosić każdego, kto będzie gotów pomóc.

Jak widać, wynajem busa jest dobrą opcją, dzięki której nie będzie trzeba zwracać się do ekipy zajmującej się przeprowadzkami. Jest to też opcja mniej kosztowna i, o ile oznacza więcej pracy, o tyle ograniczenie kosztów jest jednak zwykle większym priorytetem. Najważniejsze jest jednak, by dobrze czuć się w swoim nowym domu. Życzymy więc powodzenia w trakcie przeprowadzki i udanych przenosin!