wypożyczalnia samochodów dostawczychSytuacje losowe często zmuszają przedsiębiorców do kreatywnego myślenia. Jedną z takich okazji może być konieczność oddania samochodu dostawczego do warsztatu. Większość zakładów – w szczególności spożywczych, takich jak piekarnie czy cukiernie – bez samochodów zostanie całkowicie sparaliżowane.

Brak bieżących dostaw świeżych produktów i brak możliwości dostarczenia gotowego produktu jest wręcz nieakceptowalne, w szczególności na dłuższą metę. Dlatego większość wypożyczalni posiada na swoim podorędziu samochody dostawcze. Ich wybór jest jednak na tyle duży, że czasami ciężko jest się zdecydować.

Blaszane busy długie

Ten model posiada prawie każda wypożyczalnia samochodów dostawczych. Jest to klasyczny bus o niewielkiej pojemności i o zintegrowanym, dużym bagażniku, w którym można pomieścić do około pięciu palet towaru. Tego typu samochody są zwykle używane przez małe przedsiębiorstwa oraz w większych ilościach przez średnie i duże zakłady. Pozwalają sprawnie rozwieźć sporą ilość towaru i nie wymagają zbyt dużych umiejętności, by przyzwyczaić się do ich prowadzenia.

Szczególnie nadają się jako samochody dla pracowników budowlanych, do małych dostaw oraz do rozwożenia towarów po mieście. Jak już wspominaliśmy, prawie każda wypożyczalnia dostawczych ma przynajmniej jeden model, jest to więc idealny wybór, jeżeli przedsiębiorcy zależy na czasie.

Bus – kontener z windą

To już model rzadziej spotykany, niemniej jednak firma prowadząca profesjonalny wynajem dostawczych powinna mieć ich kilka na swoim podorędziu. Jest to duży samochód, którego większą część stanowi wielki kontener z tyłu, średnio mieszczący aż do ośmiu palet towaru! Ten samochód, mimo swojej wielkości, wciąż może być prowadzony przez osoby posiadające prawo jazdy kategorii B. Wbudowana winda pozwala też z łatwością ładować całe palety wypełnione towarem. Takie samochody są idealne do dużych dostaw, jak i do przewożenia cięższych rzeczy, takich jak na przykład meble.

Samochód dostawczy z plandeką

Jeżeli potrzeba naprawdę dużego samochodu, najlepiej poszukać właśnie takiego modelu. W budowie jest prawie identyczny jak bus z kontenerem, jednak zamiast stalowej konstrukcji opiera się on na ochronnej plandece. Jest w stanie przewieźć do dziewięciu palet towaru, a przy umiejętnym układaniu nawet i więcej. Samochód ten jest już większej klasy niż reszta, więc prawo jazdy kategorii B może już nie wystarczyć. Przy jego pomocy można przewozić najróżniejsze towary, jednak nie mogą one opierać się o ścianki bagażnika. Najlepiej więc będzie przewozić towary odpowiednio zapakowane na drewnianych paletach. Nie każda firma oferująca wynajem samochodów dostawczych będzie miała równie duże modele, jednak większym przedsiębiorcom przeprowadzającym duże dostawy może się opłacić poświęcić trochę czasu na poszukiwania.

To są właśnie auta, jakie najczęściej posiada wypozyczalnia samochodow dostawczych. Są oczywiście inne opcje, a asortyment jest bardzo różny. Jeżeli interesuje Was jednak profesjonalne wynajęcie samochodu dostawczego, warto mieć na uwadze właśnie takie modele samochodów dostawczych.