Blog

Samochód dostawczy dostosowany do potrzeb

wypożyczalnia samochodów dostawczychSytuacje losowe często zmuszają przedsiębiorców do kreatywnego myślenia. Jedną z takich okazji może być konieczność oddania samochodu dostawczego do warsztatu. Większość zakładów – w szczególności spożywczych, takich jak piekarnie czy cukiernie – bez samochodów zostanie całkowicie sparaliżowane.

Brak bieżących dostaw świeżych produktów i brak możliwości dostarczenia gotowego produktu jest wręcz nieakceptowalne, w szczególności na dłuższą metę. Dlatego większość wypożyczalni posiada na swoim podorędziu samochody dostawcze. Ich wybór jest jednak na tyle duży, że czasami ciężko jest się zdecydować.

Blaszane busy długie

Ten model posiada prawie każda wypożyczalnia samochodów dostawczych. Jest to klasyczny bus o niewielkiej pojemności i o zintegrowanym, dużym bagażniku, w którym można pomieścić do około pięciu palet towaru. Tego typu samochody są zwykle używane przez małe przedsiębiorstwa oraz w większych ilościach przez średnie i duże zakłady. Pozwalają sprawnie rozwieźć sporą ilość towaru i nie wymagają zbyt dużych umiejętności, by przyzwyczaić się do ich prowadzenia.

Continue reading

Wynajem busa do przeprowadzki

 wynajem samochoduCzasami sytuacja zmusza do przeprowadzki. Może to być nowa praca, długo wyczekiwany awans czy nawet sytuacja rodzinna – ważne jest to, że trzeba zmienić miejsce zamieszkania. Dobrze jest, gdy decyzja została zaplanowana dużo wcześniej, jednak w niektórych przypadkach dostaje się raptem kilka tygodni na znalezienie mieszkania i przewiezienie wszystkich swoich rzeczy do nowego lokum. No właśnie, przewiezienie rzeczy.

W niektórych przypadkach jest trudniejsze niż samo szukanie mieszkania, czasami nawet niemożliwe. Jeżeli jednak planujecie przeprowadzkę, a jesteście Państwo przywiązani do swoich rzeczy – zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

Wyniesienie i przewóz mebli

Zwykle dwa powyższe zadania powierza się specjalnym ekipom zajmującym się przeprowadzkami. Takie ekipy, mimo iż ułatwiają zadanie, liczą sobie za usługę dość dużo. I tutaj właśnie pojawia się możliwość, jaką jest wynajem samochodu. Zależnie od ilości i rodzaju przewożonych mebli, można wybrać mniejszego busa bądź dużego busa z kontenerem i windą. Pierwsza opcja jest dla osób, które zostawiają część dobytku w swoim starym mieszkaniu i zabierają tylko to, do czego są naprawdę przywiązani.

Continue reading

Wynajęcie lawety z wypożyczalni aut

wypozyczalnia aut - lawetaSamochody mają to do siebie, że się psują – taka jest prawda, z którą nie bardzo jest co zrobić. Nie jest to zwykle większym problemem, jeżeli psuje się pod domem – co jednak zrobić, gdy zepsuje się podczas wyjazdu służbowego na drugi koniec kraju lub w trakcie spotkania z rodziną w zupełnie innym mieście?

Oczywiście można wynająć samochód zastępczy, jednak przecież nie zostawi się swojego wozu na pożarcie rdzy. Z drugiej strony, patrząc na ceny wynajmu profesjonalnych lawet razem z kierowcą, na pewno jest to jakaś opcja. Postaramy się więc w tym tekście znaleźć i opisać pewną opcję, którą właściciele niefunkcjonujących samochodów mogą wybrać, by nie przepłacić.

Samodzielny wynajem małej lawety

Szczególnym problemem z lawetami zapewnianymi przez ubezpieczalnie jest limit kilometrów. Zwykle nie jest on wystarczający, zwłaszcza gdy samochód przestał działać w znacznej odległości od miejsca zamieszkania. Na szczęście wiele wypożyczalni posiada na swoim podorędziu lawety, które nie wymagają prawa jazdy innego niż kategorii B. Ich wynajem jest zwykle znacznie tańszy, szczególnie porównując to do cen lawet liczących odległość w kilometrach.

Continue reading

Wypożyczenie samochodu na stałe – czy jest opłacalne?

Wypożyczalnie samochodów znacząco ułatwiły życie wielu osobom, które z różnych przyczyn nie mają aktualnie dostępu do samochodu. Zakłady dostawcze mogą bez trudu zastąpić samochód z jakiegoś powodu niedostępny w danym momencie, firmy mogą też bez trudu przetransportować coś bez konieczności kupowania czy leasingowania samochodu. Nie będziemy jednak o tym pisać, gdyż dzisiejszy temat postara się odpowiedzieć na pytanie: „Czy warto wypożyczyć samochód na stałe?”.

Długi, planowany okres wypożyczenia auta

wypozyczalnia samochodowW czasach leasingu i sprowadzania niedrogich samochodów zza granicy, stały wynajem samochodu wydaje się wręcz naiwny, jednak jest to tylko jedna strona monety. Niewprawionym okiem można zobaczyć jedynie brak własnego samochodu i koszt wynajmu – natomiast zaznajomiony już z tematem przedsiębiorca zobaczy oszczędności. W jaki sposób można oszczędzać, biorąc auto z miejsca takiego jak wypozyczalnia samochodow? Otóż odpowiedź jest prosta – odprowadzanie niższego podatku dochodowego. Jest to dość skomplikowany proces balansu między wzbogacaniem i kosztami, które większość młodych przedsiębiorstw zwyczajnie pożarły w pierwszym roku działalności. Koszt wynajmu auta narzucany przez wypozyczalnie samochodow można jednak bez trudu wbić w koszty prowadzenia biznesu, co jednocześnie obniża podatek dochodowy, jaki trzeba zapłacić. Jest to szczególnie przydatne dla firm oferujących wynajem pracowników, czyli mających ogromne przychody przy minimalnych wydatkach.

Continue reading